Różnica pomiędzy roletą osłonową a żaluzją - Maxi - Rolety Zewnętrzne, Antywłamaniowe, Markizy Gdańsk Gdynia Sopot

Tego lata słońca będziesz miał w nadmiarze! Jeśli jeszcze nie masz pomysłu jak uchronić się przed upałami, to zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Zarówno rolety osłonowe jak i żaluzje fasadowe pełnią funkcję osłon przeciwsłonecznych. Przyczyniają się do zmniejszenia kosztów ogrzewania zimą oraz zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń latem. Dodatkowo żaluzje fasadowe pełnią funkcję dekoracyjną. Zarówno jedne i drugie można montować na nowobudowanych jak i istniejących budynkach.

Żaluzje fasadowe


Montowane na zewnątrz wkomponowują się w architekturę zarówno starszych jak i nowych budynków. Idealnie nadają się na fasady szklane, duże przeszklenia oraz nietypowe okna np. trójkątne. Zapewniają ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem natomiast zimą zatrzymują ciepło we wnętrzu. Żaluzje fasadowe posiadają funkcję rozszczelniania lamelek dzięki temu mamy wpływ na ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. W dowolnym stopniu możemy regulować nasłonecznienie swojego pomieszczenia. Można nimi przesłonić np. tylko część okna. Wyróżniamy trzy typy lamel: C, S i Z. System możemy zamontować we wnęce okiennej, pod elewacją, na elewacji lub system samonośny. Żaluzje fasadowe wyróżniają się delikatną formą i elegancją, mimo to są wytrzymałe i z pewnością będą służyły nam długie lata.

Rolety osłonowe


Rolety osłonowe są najbardziej popularnym rozwiązaniem osłon okiennych. Jednak zaczyna się to powoli zmieniać. Można je zamontować zarówno na drzwi jak i okna. Klienci często nazywają je roletami antywłamaniowymi ale nie posiadają one żadnych atestów. Pancerz wypełniony jest pianką poliuretanową, która w pewnym stopniu wygłusza dźwięki z zewnątrz. Rolety dobrze zacieniają pomieszczenie i tak jak żaluzje fasadowe zapewniają ochronę przed przegrzewaniem się. Natomiast zimą zatrzymują ciepło wewnątrz. Ograniczają się tylko do całkowitego lub częściowego zasłonięcia okien. Rolety, tak jak żaluzje można zamontować we wnęce okiennej, pod elewacją lub na elewacji.

Dla niezdecydowanych.

Dla Klientów , którzy nie potrafią się zdecydować mamy w ofercie rolety z funkcją żaluzji. Posiadają one zalety obu systemów. Zewnętrzne rolety elektryczne są wyposażone w ruchome lamele. Ich wyjątkowa konstrukcja sprawia, że lamele można otwierać na podobnych zasadach jak w żaluzjach. Ruchome pióra dają możliwość regulacji dostępu światła dziennego zachowując jednocześnie prywatność. Wypełnienie lamel pianką izolacyjną, wtryskiwaną pod wysokim ciśnieniem, zapewnia doskonałą ochronę termoizolacyjną. Rolety posiadają skuteczną blokadę antywłamaniową. Można je zamontować w wersji natynkowej i do zabudowy.

System może być zasilany na dwa sposoby:

  • Silnik hybrydowy, który umożliwia 10-krotne podniesienie/opuszczenie rolet po zaniku prądu
  • Silnik solarny, który jest całkowicie niezależny od prądu i działa bez względu na warunki atmosferyczne

Wszystkie wyżej wymienione rozwiązania dają możliwość regulacji nasłonecznienia oraz temperatury w naszych pomieszczeniach. Dużym plusem jest ochrona farb na ścianach oraz wyposażenia naszych domów i mieszkań przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Żaluzjami i roletami można sterować za pomocą pilota jak i urządzeń mobilnych. Doskonale współpracują z systemami „Inteligentnego domu”. Dodatkowo można je wyposażyć w czujnik nasłonecznienia, który w zależności od pogody panującej na zewnątrz reguluje dopływ światła.

My o roletach i żaluzjach wiemy wszystko.

Jeśli po przeczytaniu naszego artykułu nadal jesteś niezdecydowany i chciałbyś poznać szczegóły, to zapraszamy do naszego salonu w Żukowie. Zaprezentujemy Ci wszelkie najlepsze rozwiązania na Twoje okno.