Różnica między roletą osłonową a antywłamaniową - Maxi - Rolety Zewnętrzne, Antywłamaniowe, Markizy Gdańsk Gdynia Sopot

Większość naszych klientów nie wie, że między roletą osłonową a roletą antywłamaniową istnieje ogromna różnica. Są one widoczne na pierwszy rzut oka. Więc przedstawiamy je w poniższym artykule.

Roleta osłonowa – ochrona przed słońcem

Pancerz wypełniony jest pianką poliuretanową, która w pewnym stopniu wygłusza dźwięki z zewnątrz. Rolety dobrze zacieniają pomieszczenie oraz zapewniają ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem natomiast zimą zatrzymują ciepło we wnętrzu. Można zamontować je we wnęce okiennej, pod elewacją lub na elewacji. Sterowanie możliwe jest manualne jak i elektryczne.  Klienci często nazywają je roletami antywłamaniowymi jednak nie posiadają one żadnych atestów.

Roleta antywłamaniowa – ochrona przed słońcem i włamywaczem

Przeznaczone są dla osób, które cenią sobie spokój i bezpieczeństwo we własnym domu. Rolety posiadają klasę antywłamaniową, co potwierdzają atesty. Pancerz porusza się we wzmocnionych (grubszych prowadnicach) w systemie hakowym, który go blokuje i utrudnia jego wyłamanie. Prowadnice mają opaski maskujące, zapobiegające ich odkręceniu z zewnątrz. Dodatkowo roleta antywłamaniowa jest zabezpieczona przed otwarciem od zewnątrz – ma automatyczny rygiel lub wieszaki blokujące. Jest ona około dwa razy cięższa od tradycyjnej osłonowej rolety zewnętrznej. Ten system zawsze wymaga zasilania prądem. Istnieje możliwość montażu obu systemów zarówno w nowym jak i w starym budownictwie.

My napisaliśmy artykuł, a decyzja należy do Ciebie.

Jeżeli chcesz zabezpieczyć swój dom przed słońcem lub przed złodziejami, to mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci podjąć odpowiednią decyzję. W momencie montażu rolety antywłamaniowej gwarantujemy bezpieczny sen 🙂

Zobacz też naszą ofertę w której znajdziesz Rolety zewnętrzne Na tej stronie dostępna jest spora ilość zdjęć które pozwolą bardziej zapoznać się z tematem.